Kasaya Git Alışverişe DevamMAYAKÖY GLÜTENSİZ GALETA UNU 400 GR.  • FİYAT : 12,50 TL


MAYAKÖY GLÜTENSİZ GALETA UNU 400 GR.

Mayaköy Glütensiz Galeta Unu %100 karabuğday unundan yapılmaktadır. Ekşi mayalı karabuğday ekmeklerinden elde edilir. Ekşi mayamız buğday unu ile değil pirinç unu ile beslenmektedir. Karabuğday unu ve pirinç unu glüten içermez. Ancak ayrı ve ari bir kısımda üretilmesine rağmen  buğday unu kullanılan bir işletmede üretilip paketlendiği için eser miktarda glüten bulaşması olabilir. 

Kullanılan karabuğday ekmeğinin içinde karabuğday unu,organik pirinç unu ekşi mayası, kekik,keten tohumu,yoğurt, tarçın, mahlep, kombu çayı, yumurta, bitkisel sıvı yağ, kaya tuzu ve su bulunur. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermez. Sağlıklı ve lezzetlidir.  Bebek, çocuk ve yaşlı beslenmesine uygundur. Çeşitli köfte, pane ve yemeklerin yapımında kıvam verici olarak, bebeklerin mama ve çorbalarında besleyici ilave besin olarak güvenle kullanılabilir.

Karabuğday (Greçka), obezite, yüksek tansiyon, diyabet ve yüksek kolesterol gibi çeşitli sağlık sorunlarına karşı kullanılması önerilen sağlıklı bir besindir. Karabuğday tahıl değil kuzukulağıgiller familyasından bir bitkidir.

Yüksek lif oranı ve yüksek besin değerine sahiptir. Kalorisi düşüktür 100 gr pişmiş karabuğdayın kalorisi yaklasık 90 kcal'dir. B vitamini açısından zengindir. 

Karabuğday bileşiminde lizin protein,diyet lif, vitamin ve mineral içermektedir. İyi dengelenmiş temel aminoasit dizilimi vardır. Bu yüzden karabuğdaydaki protein değeri çok yüksektir ve vücut tarafından çoğu kullanılabilir. Önemli bir antioksidanlardır. Tohumunda bulunan fenolik asit, tokoferol ve bitki bileşikleri sayesinde karabuğday unu ile yapılan ürünlerin raf ömrü uzundur. 

Karabuğday besinsel lif ve dirençli nişasta içeriğine sahip olduğu için vücutta yavaş yavaş sindirilir. Bu yüzden glisemik indeksi düşüktür ve uzun süre tokluk hissi verir. Karabuğdayda yağ oranı azdır. Vücutta yağ depolamayı engeller.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

MAYAKÖY KARABUĞDAY (GREÇKA) 1 KG.

MAYAKÖY KARABUĞDAY (GREÇKA) 1 KG.

Karabuğday (Greçka) obezite, yüksek tansiyon, diyabet ve yüksek kolesterol gibi çeşitli sağlık sorun..

14,50 TL 17,90 TL

MAYAKÖY KARABUĞDAY UNLU SİYEZ EKMEĞİ 600 GR.

MAYAKÖY KARABUĞDAY UNLU SİYEZ EKMEĞİ 600 GR.

Mayaköy Karabuğday unlu siyez ekmeği ekşi mayalıdır. İçinde, Karabuğday unu, organik siyez unu, Çank..

15,00 TL 20,00 TL

MAYAKÖY KARABUĞDAY (GREÇKA) EZMESİ 400 GR

MAYAKÖY KARABUĞDAY (GREÇKA) EZMESİ 400 GR

Mayaköy Karabuğday ezmesi çiğ karabuğday tanelerinin geleneksel yolla ezilmesi ile elde edilir. Kahv..

9,00 TL

MAYAKÖY %100 KARABUĞDAY EKMEĞİ 400 G. İNCE DİLİM

MAYAKÖY %100 KARABUĞDAY EKMEĞİ 400 G. İNCE DİLİM

Mayaköy  Karabuğday Ekmeği %100 karabuğday unundan yapılmaktadır. GLÜTENSİZDİR. ÇÖLYAK HASTALAR..

15,00 TL

Etiketler: Karabuğday, karabuğday unu, glütensiz un, organik karabuğday unu, greçka, greçka unu, organik glütensiz un, siyez unu, glütensiz urunler, glütensiz galeta unu

TARİFLER

Sizlerinde evde yapabileceğiniz onlarca kolay ve hızlı tarifler...

Blog'a Git

VİDEOLAR

Kolay yapım videoları ile sizde evinizde kendi ürününüzü yapın...

Video Galeriye Git

DOĞAL MAYA

Doğal canlı kültürler ve ürünleri,Köymeydanı Diyorki...

Doğal Maya'ya Git