Kasaya Git Alışverişe DevamMAYAKÖY %100 KARABUĞDAY EKMEĞİ 400 GR.  • FİYAT : 10,00 TL

  • 12,50 TL

MAYAKÖY %100 KARABUĞDAY EKMEĞİ 400 GR.

Mayaköy  Karabuğday Ekmeği %100 karabuğday unundan yapılmaktadır. Ekşi mayalıdır. Ekşi mayamız buğday unu ile değil pirinç unu ile beslenmektedir. Karabuğday unu ve pirinç unu glüten içermez. Ancak ayrı ve ari bir kısımda üretilmesine rağmen  buğday unu kullanılan bir işletmede üretilip paketlendiği için eser miktarda glüten bulaşması olabilir. 

İçinde, Karabuğday unu, organik sızma zeytinyağı, yumurta, ayçekirdeği içi, keten tohumu, çeşitli baharatlar, Çankırı kaya tuzu ve su bulunur. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermez. Sağlıklı ve lezzetlidir. 

Karabuğday (Greçka), obezite, yüksek tansiyon, diyabet ve yüksek kolesterol gibi çeşitli sağlık sorunlarına karşı kullanılması önerilen sağlıklı bir besindir. Karabuğday tahıl değil kuzukulağıgiller familyasından bir bitkidir.

Yüksek lif oranı ve yüksek besin değerine sahiptir. Kalorisi düşüktür 100 gr pişmiş karabuğdayın kalorisi yaklasık 90 kcal'dir. B vitamini açısından zengindir. 

Karabuğday bileşiminde lizin protein,diyet lif, vitamin ve mineral içermektedir. İyi dengelenmiş temel aminoasit dizilimi vardır. Bu yüzden karabuğdaydaki protein değeri çok yüksektir ve vücut tarafından çoğu kullanılabilir. Önemli bir antioksidanlardır. Tohumunda bulunan fenolik asit, tokoferol ve bitki bileşikleri sayesinde karabuğday unu ile yapılan ürünlerin raf ömrü uzundur. 

Karabuğday besinsel lif ve dirençli nişasta içeriğine sahip olduğu için vücutta yavaş yavaş sindirilir. Bu yüzden glisemik indeksi düşüktür ve uzun süre tokluk hissi verir. Karabuğdayda yağ oranı azdır. Vücutta yağ depolamayı engeller.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

MAYAKÖY TAŞ DEVRİ ORGANİK DİYET EKMEĞİ 400 GR.

MAYAKÖY TAŞ DEVRİ ORGANİK DİYET EKMEĞİ 400 GR.

Mayaköy Taş Devri Diyet Ekmeği; Düşük Kalorilidir. Tam tahıllı ve çok sağlıklıdır. Maya olarak 16 yı..

10,00 TL 12,50 TL

Etiketler: Mayaköy Karabuğday unlu siyez ekmeği ekşi mayalıdır. İçinde, Karabuğday unu, organik siyez unu, organik çavdar unu, Çankırı kaya tuzu ve su bulunur. Glüten oranı düşüktür. Glütensiz beslenmek isteyenler için iyi bir alternatiftir.

TARİFLER

Sizlerinde evde yapabileceğiniz onlarca kolay ve hızlı tarifler...

Blog'a Git

VİDEOLAR

Kolay yapım videoları ile sizde evinizde kendi ürününüzü yapın...

Video Galeriye Git

DOĞAL MAYA

Doğal canlı kültürler ve ürünleri,Köymeydanı Diyorki...

Doğal Maya'ya Git